Wizyt:
Dzisiaj: 8Wszystkich: 85763

słowiański,,jedwab len w odsłonie gothic&rock 21-04-2017

PROJEKTY » SŁOWIAŃSKI ,,JEDWAB '' » słowiański,,jedwab len w odsłonie gothic&rock 21-04-2017

Słowiański Jedwab” – nowa elektryzująca kolekcja i muzyka nie mniej intrygująca niż same kreacje.

 

 

Projekt „Słowiański „jedwab” – len w odsłonie gothic & rock” to autorski projekt , pokazujący niezwykłą opowieść o ludzkim życiu, który w tym roku ma już swoją czwartą edycję. Dwa wspaniałe światy – moda i muzyka przenikają się nawzajem tworząc wachlarz różnorodnych odcieni stylizacyjnych i muzycznych.

Organizatorami projektu są Estera i Andrzej Grabarczyk oraz Katarzynam Niemierowska.

Estera Grabarczyk – fascynatorka recyclingu, odczarowuje len nadając mu różnorodne barwy i wygląd prawdziwego bogactwa – nazywając len,,jedwabiem'' z Dolnego Śląska

Andrzej Grabarczyk – choreograf z pasji, z głową pełną pomysłów i niezwykłego zaangażowania w prowadzeniu przygotowań, których finał wiedzie wprost do Sali Balowej na Zamku Książ.

Katarzyna Niemierowska – niezwykła skrzypaczka, tworząca muzyczne etiudy pełne dynamizmu, magii i energii roznoszącej się miedzy górami otaczającymi Wałbrzych.

 

Pierwsza edycja projektu „Słowiański jedwab, len w innej odsłonie - MAKI'' odbyła się w roku 2014 w wałbrzyskim Apropos. Projekt spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem w środowisku lokalnym i ukazał potrzebę aktywizacji oraz integracji środowiska kobiecego w regionie. Kolejna edycja „Słowiański jedwab – len w odsłonie czterech pór roku”, który swój finał miał na Zamku Książ to podwaliny do tworzenia jeszcze lepszego, rozbudowanego, interdyscyplinarnego wydarzenia na pograniczu mody, teatru i muzyki. Gościem specjalnym była Pani Krystyna Mazurówna.

Słowiański jedwab-len w odsłonie żywiołów ziemi” z rozbudowaną choreografią, muzyką równie żywiołową jak same projekty, wspierało 17 uczestniczek z Krystyną Mazurówną która swym tańcem otworzyła uroczyste zakończenie kilkumiesięcznego projektu. Ta edycja w sposób szczególny koncentrowała się na ukazaniu żywiołów ziemi w zróżnicowanej formie.

 

ównym sponsorem wszystkich kolekcji do pokazów jest '' Świat lnu” z Kamiennej Góry.

Zadanie polega na przygotowaniu pokazu mody, które w tym przypadku nie jest zwykłą prezentacją strojów na wybiegu, ale prawdziwym wydarzeniem artystycznym, łączącym w sobie elementy muzyki na żywo, tańca oraz szczególnie opracowanej choreografii ,a także aktorstwa. W wydarzeniu biorą udział kobiety zmagające się z różnymi problemami, brakiem pewności w działaniu, zamknięciem społecznym, trudnościami w podejmowaniu relacji interpersonalnych. Projekt ma na celu włączenie kobiet w aktywne i świadome życie w sferze społecznej ze szczególnym naciskiem na budowanie relacji i zaangażowanie ich w dalsze działania związane z własnym rozwojem, podnoszeniem kompetencji oraz otwartością na gruncie podejmowania lokalnych działań. Szczególnie ważnym aspektem jest również rozpowszechnianie wiedzy na temat dawnego bogactwa Dolnego Śląska, jakim był len oraz jego spuścizny niematerialnej związanej z kulturą, lokalnymi zwyczajami i tradycjami.

Zadanie od dwóch lat odbywa się w Sali Balowej na Zamku Książ w Wałbrzychu. Przestrzeń ta wspaniałe wkomponowuje się w całą opowieść przedstawianą przez uczestniczki podczas pokazu. Dodatkowo daje im możliwość poczucia się godnymi kobietami, pełnymi wewnętrznego i zewnętrznego piękna. Projekt skierowany jest do mieszkańców Wałbrzycha i okolicy. Nie posiada żadnych ograniczeń wiekowych.

Oglądając nas będziecie się świetnie bawić, bo nie pokazujemy tego co wszyscy. Nasze wydarzenie jest innowacyjnym projektem, jakiego nie znajdziecie w całym regionie. Nie będzie skandalu i nudy, zapewniamy wspaniałą zabawę do samego końca.

 wsparcie od ;